Księgarnia
Usługi
Wydawnictwo
 

Powrót do str.gł.

 

poczta-e:
dom_wydawniczy@tchu.com.pl

 

Andrzej Szmilichowski

WYSPY POLECONE

 

Andrzej Szmilichowski jest jasnowidzem, wizjonerem. Przedstawia relacje z wizji dotyczących konkretnych spraw, choćby poszukiwań pistoletu, z którego zastrzelono premiera Szwecji Olofa Palmego, poszukiwań zaginionych osób, etc. Jego felieton ukazuje się w każdym numerze Nieznanego świata.

Szmilichowski zauważa: w świecie zachodnim oblicza się, iż około 5–10 % ludzi rocznie uzyskuje inne, nowe spojrzenie na świat. Być może za parę pokoleń te tendencje będą bardziej zauważalne. Coraz więcej ludzi mówi – świat nie jest taki jak mnie uczono. Przypomina to schyłek Średniowiecza – świat nie jest taki jak nas uczy kościół. Dziś wielu mówi – świat nie jest taki jak mi to tłumaczy nauka.

Tajemnica istnienia osobowego i tajemnica wszechświata jest jedną i tą samą tajemnicą. Wiedza o jednym jest wiedzą o drugim, a może lepiej powiedzieć, że wiedza jest jedną tajemnicą. Wiedza o jednym jest wiedzą o drugim, a może lepiej powiedzieć, że wiedza jest jedna.

Andrzej Szmilichowski jako ANDRZEJ JORDAN był wokalistą rock-and- rollowym w zespołach Rhythm and Blues i Czerwono-Czarni. Od 30 lat mieszka w Sztokholmie.

Warto czytać Szmilichowskiego, bo wzbudza w nas rzadko używane struny, łagodnie nakłania do samoobserwacji, opowiada epizody swojego życia w tajemny sposób, który prześwietla niejasne i ukryte przed nami samymi nasze własne epizody, zawęźlenia - dzięki temu czytający odzyskuje energię wyobraźni - i wyposażony w to boskie narzędzie - może więcej niż może.

Jarosław Markiewicz
.

Szegółowe omówienie książki w eseju Jarosława Markiewicza.

Fragmenty książki - na stronie eGNOSIS.
 

Format A5, 272 strony, oprawa miękka. Wydawnictwo Przedświt.

Cena (wraz z kosztem przesyłki) - 30 zł. Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę książkę Państwo zamawiają.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa


________________________
 

 
 
 

powrót do str. ksiegarni