O książce
Recenzje
Fragmenty
Ilustracje


Zamówienia

 

Powrót do str.gł.

 

 

 

JAK BYĆ NIKIM? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH    Michał Kalicki

 

„Jak być nikim? Poradnik dla Początkujących” — to pierwszy tom metafizyczno-podróżniczej antyutopii.. Bohater – wydalony z Fabryki Zabawek za depresję, żyjący samotnie i skromnie – ousider Uwe Knopp, pewnego dnia wybiera się na wycieczkę za miasto. Niewinny z początku epizod, diametralnie zmieni jego dotychczasowe życie – Knopp zostanie aresztowany i szantażem wcielony do służb „ładu i porządku” - jako przyszły tajny współpracownik wszechwładnego Bloku Demokratycznego. Trafi do jedynej w swoim rodzaju szkoły łamania ludzi – wytwórni szpicli i konfidentów. Z czasem jego przedłużająca się „wycieczka”, przerodzi się w prawdziwą ucieczkę. Rozpocznie się wielka wędrówka przez archipelag fantastycznych miast i krain, o których istnieniu nie miał pojęcia.

Powieść – której akcja rozgrywa się po końcu świata – ma formę relacji z tej podróży. Jej klucz i sens odsłania się powoli, niczym tajemniczy pasjans, układany w wietrzną, listopadową noc.
Ważnym uzupełnieniem są tablice z ilustracjami i rysunki autora – ciekawie i realistycznie przedstawiające miejsca, zdarzenia i rzeczy, z którymi przychodzi się bohaterowi zmagać.

 

Michał Kalicki (ur. w 1973 w Warszawie) studiował dziennikarstwo na UW, architekturę na PW. Dyplom uzyskał na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Pisze scenariusze, utwory sceniczne, dialogi polskie do filmów (m.in. „Garfield”, „Garfield 2", „Legendy Sowiego Królestwa”), zajmuje się ilustracją. Współtwórca kabaretu „Negliż”.
 

Format A5, 320 stron. Okładka twarda, folia lakierowana. 24 ilustracje. czarno-białe + 5 ilustr. kolor.
 

Cena (wraz z kosztem przesyłki) -- 44 zł 44 gr (w tym 5% vat). Prosimy o przesłanie kwoty na nasz adres przekazem pocztowym. Na odwrocie prosimy napisać, że tę książkę, Państwo zamawiają.

Adres: tCHu, ul. Freta 3 m.3, 00-227 Warszawa

e-mail: dom@tchu.com.pl, tel. 22 635 99 98, 609 569 651.


________________________

 
 
 

powrót do str. wydawnictwa